Bramy garażowe roletowe

Bramy garażowe roletowe, przeznaczone są do montażu w budynkach prywatnych i pomieszczeniach gospodarczych.

Kurtyna bramy wykonana jest z profili aluminiowych wypełnionych pianka poliuretanową. Kurtyna rolowana jest na stalowy wał umieszczony przy nadprożu wewnątrz pomieszczenia.

Brama roletowa wyposażona jest w aluminiowe, malowane proszkowo prowadnice.

Jest to jedyna brama w ofercie, standardowo wyposażona w napęd elektryczny (siłownik rurowy), bez żadnych dodatkowych kosztów. Wraz z siłownikiem elektrycznym, brama garażowa roletowa posiada wyłącznik klawiszowy wewnętrzny, wyłącznik kluczykowy zewnętrzny oraz korbę do awaryjnego otwierania (korba do awaryjnego otwierania nie służy do codziennego użytkowania bramy, a jedynie umożliwia awaryjną obsługę w razie zaniku energii elektrycznej).

Dla zwiększenia wygody i komfortu użytkowania, nawet w wypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych, można opcjonalnie wyposażyć bramę roletową w system w sterowania pilotem.

Brama garażowa roletowa montowana jest za otworem od wewnątrz pomieszczenia.

Uwaga ważne: bram napędzanych siłownikiem rurowym nie zaleca się stosować w garażach zbiorczych oraz obiektach przemysłowych, w których przewidziana jest intensywna eksploatacja.

Do bramy roletowej nie jest przewidziany montaż drzwi przejściowych w obrębie powierzchni bramy. W razie takiej konieczności należy zastosować dodatkowe wejście do garazu.

Bramy garażowe roletowe. Kurtyna bramy

Kurtyna bramy roletowej garażowej wykonana jest z profili aluminiowych; przestrzenie między profilami wypełnione są pianką poliuretanową. Profile połączone są ze sobą klamrami zabezpieczającymi przed rozsuwaniem się profili oraz przed zarysowaniami powierzchni kurtyny bramy. Dostępne są 2 rodzaje profili: o wysokości 77 mm i 100 mm. W ostatnim - dolnym profilu zamontowana jest uszczelka gumowa, zabezpieczająca przed przedostawaniem się drobin kurzu do wnętrza garażu oraz dociskająca kurtynę bramy do podłoża. Profile aluminiowe pokryte są lakierem o wysokiej odporności na ścieranie.

Bramy garażowe roletowe. Prowadnice, osłona prowadnic

Prowadnice wykonane są z aluminium; montowane są wzdłuż bocznych krawędzi bramy wewnątrz garażu. Osłony prowadnic, w zależności od modelu bramy roletowej, wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej i malowanej proszkowo lub z aluminium.

W prowadnicach pionowych zastosowane jest uszczelnienie szczotkowe. Ten rodzaj uszczelnienia mocowany jest również do nadproża.

Bramy garażowe roletowe. Napęd i mechanizm otwierania

Bramy garażowe roletowe wyposażone są w siłownik rurowy, wyłącznik klawiszowy wewnętrzny (góra - dół), wyłącznik kluczykowy zewnętrzny, korbę do awaryjnego otwierania bramy (w przypadku przerwy w zasilaniu). Korba montowana jest od wewnątrz pomieszczenia - uwaga konieczne jest dodatkowe wejście do garażu (np. od wewnątrz domu). Brama garażowa roletowa może być opcjonalnie wyposażona w pilot do zdalnego sterowania.

Bramy garażowe roletowe. Profil przeszklony i profil wentylowany

Okienka profili przeszklonych rozmieszczone są symetrycznie na całej szerokości bramy. W jednej bramie można zamontować max 5 profili przeszklonych lub wentylowanych. Profile przeszklone i wentylowane muszą być przedzielone panelem strukturalnym wypełnionym pianką (nie mogą być zamontowane bezpośrednio jeden nad drugim). Profile wentylowane wykonane są z blachy aluminiowej perforowanej; średnica otworów to 7 mm. Profile przeszklone i wentylowane malowane są na kolory zbliżone do koloru bramy.

Opisane powyżej profile wentylowane stanowią ważny element bezpieczeństwa użytkowników; profile przeszklone - ze względu na ciekawe wzornictwo dostępnych okienek oraz staranność wykonania są ciekawym elementem stanowiącym o estetyce zamontowanej bramy.

Bramy garażowe roletowe. Zabezpieczenia.

Administratorem serwisu jest PHU Lattari Eurosistemi Lelio Lattari, NIP 1230909499, ul. Kopernika 7, 05-501 Piaseczno

Regulamin

Zdrowe Pasje | Fakturowanie online | Okiennice aluminiowe | Moskitiery | Stolarka okienna | Stolarka okienna PCV